Yurt dışı kurban fiyatları neden daha uygun? Kurban fiyatları belli oldu mu?

Diyanet, vekaletle kurban kesim bedelini açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, “Bu yıl için vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlenmiştir” dedi. Yurt dışı kurban fiyatları neden daha uygun? Kurban fiyatları belli oldu mu?

YURT DIŞI KURBAN FİYATLARI NE KADAR?

Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; 2023 yılı yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 7 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 3 bin 750 Türk Lirası olarak belirlenmişti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlıkta düzenlenen Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erbaş, 2024 yılı için vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlendiğini ifade etti.

VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI NEDİR?

Vekaleten kurban bağışı, kurban kesme imkanı olmayan kişilerin, yetkili bir kuruma para bağışlayarak kurban kesilmesini ve etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamasıdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurban Bayramı Ali Erbaş Kurban Dini Gündem Yaşam Ekonomi Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Galatasaray - Aqvital Csakvar canlı izle! 15 Temmuz 2023 Galatasaray - Aqvital Csakvar maçını canlı izle! Maç hangi kanalda, canlı yayın linki var mı?

Yorum yapın