Kurban fiyatları ne kadar? 2024 Kurban fiyatları ne kadar? #128046 Büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları!

2024 kurban fiyatları ne kadar olacak ve kurban fiyatları belli oldu mu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları 2024 güncel fiyatları nedir sorusuna yanıt aranıyor. Kurban fiyatları ne kadar olacak? 2024 Kurban fiyatları ne kadar? Büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları! Detaylar haberimizdedir…

KURBAN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Diyanet , vekaletle kurban kesim bedelini açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, “Bu yıl için vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlenmiştir” dedi.

2024 Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık arayışları şimdiden başladı. Diğer yandan vekaletle kurban kesme ibadetini gerçekleştirecek Müslüman alemi , kurban kesme bedeli hakkında araştırmalara da başladı. Diyanetten yapılan açıklama ile bu yıl için vekalet ücreti de belli oldu.

2024 KURBANLIK FİYATLARI AÇIKLANDI MI?

Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; 2023 yılı yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 7 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 3 bin 750 Türk Lirası olarak belirlenmişti. 2024 yılı için açıklanan bedel ise yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlendi.

Kurban fiyatları ne kadar? 2024 Kurban fiyatları ne kadar? Büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları!

VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI NEDİR?

Vekaleten kurban bağışı, kurban kesme imkanı olmayan kişilerin, yetkili bir kuruma para bağışlayarak kurban kesilmesini ve etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamasıdır.

Kurban Bayramı Ali Erbaş Kurban Dini Gündem Yaşam Ekonomi Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  29 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?

Yorum yapın