Musa Ertugan kimdir, nereli, kaç yaşında? İYİ Parti’den ihraç edilen Musa Ertugan kimdir, ne iş yapar, görevi ne, neden ihraç edildi?

Son dakika haberlerine göre, Meral Akşener’in liderliğindeki İYİ Parti içerisinde 6 isim ihraç istemiyle disipline sevk edilmiştir. Bu süreçte  Musa Ertugan’nın da isimler arasında yer alması nedeniyle yoğun şekilde merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Peki, Musa Ertugan kimdir, nereli, kaç yaşında? İyi Parti’den ihraç edilen Musa Ertugan kimdir, ne iş yapar, görevi ne, neden ihraç edildi? İYİ Parti ihraç haberleri son dakika! İşte detaylar…

MUSA ERTUGAN KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Musa Ertuğan, Trabzon Sürmene doğumlu olup, Funda Hanım ile evlidir ve bir çocuk babasıdır. Aktif siyasi hayatına 1976 yılında Ülkü Ocakları’nda başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Ülkü Ocakları Yöneticiliği, MHP Antalya Merkez İlçe Başkanlığı ve MHP Antalya İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2015 yılında Meral Akşener’in MHP Genel Başkanlığı mücadelesinde yer almış ve Akşener için Büyük Kurultay için imza veren Antalya’daki ikinci kişi olmuştur. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında da Meral Akşener’in yanında kalmış ve “HAYIR” kampanyasının oluşmasında ve gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Milliyetçi Meslek Adamları Birliği’nin başkanı olarak “Milli İradenin Önemi” konulu toplantı ve konferansları düzenlemiştir. İyi Parti’nin kuruluşunda da aktif olarak yer alarak İyi Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi olmuştur.

MUSA ERTUGAN İYİ PARTİ’DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Merkez Disiplin Kurulu eski başkanı Ethem Baykal ve Kurucular Kurulu üyeleri Sevinç Gümüş, Tamer Kayaalp, Musa Ertugan, Günay Kodaz ve İsmet Koçak’ın genel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiği bilgisiyle ilgili güncel gelişmeler doğrultusunda kamuoyu tarafından takip edilmektedir. İhraç süreci ve nedenleri hakkında resmi açıklamalar henüz yapılmamış olup, konuyla ilgili ilerleyen dönemlerde daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olabilir.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer kimdir? Mükerrem Ünlüer nereli ve kaç yaşında?

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri