İsmet Koçak Kimdir, nereli, kaç yaşında? İYİ Parti’den ihraç edilen İsmet Koçak Kimdir, ne iş yapar, görevi ne, neden ihraç edildi?

Son dakika haberlerine göre, Meral Akşener’in liderliğindeki İYİ Parti içerisinde 6 isim ihraç istemiyle disipline sevk edilmiştir. Bu süreçte, İsmet Koçak da isimler arasında yer alması nedeniyle yoğun şekilde merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Peki,İsmet Koçak Kimdir, nereli, kaç yaşında? İyi Parti’den ihraç edilenİsmet Koçak Kimdir, ne iş yapar, görevi ne, neden ihraç edildi? İYİ Parti ihraç haberleri son dakika! İşte detaylar…

İSMET KOÇAK KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

İsmet Koçak, 1957 yılında Ardahan’da doğmuş olan Türk siyasetçi ve mühendistir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve eğitim hayatındaki başarısıyla akademik alanda takdir toplamıştır.

İstanbul’da ikamet eden İsmet Koçak, ailesiyle birlikte mutlu bir evlilik sürdürmektedir ve beş çocuk babasıdır. İYİ Parti’nin önemli isimlerinden biri olarak, partinin kurucu kadrosunda yer almış ve aktif bir şekilde siyasete katılmıştır.

İYİ Parti içerisindeki önemli görevlerden biri olan Genel İdare Kurulu (GİK) asil üyeliğiyle parti yönetimine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda İYİ Parti Kurucular Kurulu üyeliğiyle de partinin kuruluş aşamasında etkin rol oynamıştır. Parti içi demokrasi ve etik konularında duyarlılığı nedeniyle İYİ Parti Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Etik Kurulu üyeliğiyle de sorumluluk üstlenmiştir.

Ancak, son zamanlarda İsmet Koçak İYİ Parti içinde disiplin süreciyle karşı karşıya kalmış ve genel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir

İSMET KOÇAK İYİ PARTİ’DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Merkez Disiplin Kurulu eski başkanı Ethem Baykal ve Kurucular Kurulu üyeleri Sevinç Gümüş, Tamer Kayaalp, Musa Ertugan, Günay Kodaz ve İsmet Koçak’ın genel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiği bilgisiyle ilgili güncel gelişmeler doğrultusunda kamuoyu tarafından takip edilmektedir. İhraç süreci ve nedenleri hakkında resmi açıklamalar henüz yapılmamış olup, konuyla ilgili ilerleyen dönemlerde daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olabilir.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rahmi Er kimdir,nerelidir, kaç yaşında? - HY Gazete

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri