En güzel Hıdırellez mesajları! Resimli, anlamlı Hıdırellez mesajları 2024!

Hızır ve İlyas peygamberin yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle kutlanan Hıdırellez, baharın müjdecisi olarak kutlanır. Soğuk ve serin günlerin geride kalıp yazın geldiğini haber veren bu bayramda, “Hızır Günleri” adı ile gün boyu soru süren aktiviteler yapılır. Hıdırellez ne zaman? Hıdırellez nasıl kutlanır? Hıdırellez Bahar Bayramı nedir? En güzel Hıdırellez mesajları! Resimli, anlamlı Hıdırellez mesajları 2024!

EN GÜZEL HIDIRELLEZ MESAJLARI

Hıdırellez yaz kapısı, yedi gün sürer tipisi.

Yaz dileğini bağla gül ağacına; bu sefer olmazsa bir dahaki bayrama. Hıdırellez bayramınız kutlu olsun.

Milletimize bolluk, bereket ve sağlık getirmesi dileğiyle Hıdırellez kutlu, birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

Umudun, barışın ve baharın adıdır Hıdırellez. Yeniden doğuşun müjdecisidir.

HIDIRELLEZ NE ZAMAN?

Miladi takvime göre, 6 Mayıs’tan başlayıp 7 Kasım’a kadar olan süre Hızır Günleri olarak adlandırılırken, 8 Kasım’dan 5 Mayıs’a kadar olan süre ise Kasım Günleri olarak bilinir ve kış mevsimini temsil eder. 2024 yılında Hıdırellez Bayramı, 5 ile 6 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak.

Miladi takvime göre 6 Mayıs, eskiden kullanılan Rumi takvim olarak da bilinen Jülyen takvimine göre 23 Nisan Hıdırellez günüdür. 6 Mayıs’tan başlayıp 4 Kasım’a kadar olan süre Hızır Günleri adıyla yaz mevsimini, 8 Kasım’dan 5 Mayıs’a kadar olan süre ise Kasım Günleri adıyla kış mevsimini oluşturmaktadır. Bu yüzden 5 Mayıs günü gecesi kış mevsiminin bitip sıcak yaz günlerinin başladığı anlamına gelmektedir. Türkiye’de Hıdrellez Bayramı 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece kutlanır.

Bahar Bayramı Hıdırellez Gündem Yaşam Kültür Sanat Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Kahverengi nasıl elde edilir? Guaj ve akrilik boya ile kahverengi nasıl yapılır?

Yorum yapın