Bayburt Valisi Mustafa Eldivan kimdir? Mustafa Eldivan kaç yaşında, nereli, eşi kim? Bayburt Valiliğine kim atandı? Mustafa Eldivan kimdir?

Mustafa Eldivan, önceden Çorlu Kaymakamı olarak görev yapmaktaydı. Ancak Bayburt Valisi olarak atanması, kamuoyunda büyük merak uyandıran konulardan biriydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valisi değiştirilirken, 16 ilin valisi “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine getirildi. Mustafa Eldivan da bu kapsamda Bayburt Valisi olarak atanmış oldu. Bu karar, Eldivan’ın kariyerinde yeni bir aşamayı temsil ederken, kamuoyunda da büyük ilgi ve dikkat çekti. 57 ilin valisinin değiştiği bu kararname, Türkiye’nin yönetimsel dinamiklerini yansıtması bakımından önem arz etmektedir. Peki,  Mustafa Eldivan kimdir? Bayburt Valisi Mustafa Eldivan nereli, kaç yaşında,nereli, eşi kimdir?

MUSTAFA ELDİVAN KİMDİR?

1972 yılında Kayseri’de doğan Mustafa Eldivan, ortaöğrenimini İncesu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

5 Ocak 1999 tarihinde Çorum Kaymakam Adayı olarak görevine başlayan Eldivan, Mecitözü, Gülnar ve Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini üstlendi. Mesleki ve dil eğitimini tamamlamak üzere İngiltere’nin Nottingham şehrindeki Nottingham Üniversitesi’nde dokuz aylık bir programı tamamladı. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde “6-7 Eylül Olayları Işığında Türkiye’nin Azınlık Politikası ve Yansımaları” konulu yüksek lisans çalışması yaptı.

Kemaliye, Doğanşehir, Hacıbektaş, Havran ve Avanos gibi farklı ilçelerde Kaymakam olarak görev yaptı. 4 Mart 2016 tarihli bakanlık onayıyla Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği vekaleten görevini üstlendi. İçişleri Bakanlığı’nın 2016/861 Karar Sayılı kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevini üstlendi. 19 Ağustos 2017 tarihli 345 sayılı Kararname ile Bağcılar Kaymakamlığı’na atanarak, 26 Ağustos 2022 tarihine kadar Bağcılar Kaymakamı olarak görev yaptı.

11 Ağustos 2022 tarihli 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çorlu Kaymakamlığı’na atanan Mustafa Eldivan, 10 Ağustos 2023 tarihinde Bayburt Valisi olarak atanmıştır. Kendisi, zengin deneyimleri ve kariyeriyle kamu görevlerinde önemli sorumluluklar üstlenmiş bir bürokrattır

Dikkatini Çekmedi mi ?  Veysel Ulusoy Kimdir? Veysel Ulusoy Nereli Ve Kaç Yaşında?

MUSTAFA ELDİVAN EŞİ KİMDİR?

Bayburt’un yeni valisi Mustafa Eldivan, Meltem Eldivan ile evlidir.

Yorum yapın

en iyi