Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir? Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında, nereli? Aksaray Valiliğine kim atandı? Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’nde 57 ilde vali değişikliği yaşandı. Yapılan atamaların ardından Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir? Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında, nereli? Aksaray Valisi kim oldu? Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir? soruları gündeme geldi.

MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU KİMDİR?

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 1967 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesinin Karaçam Beldesi’nde doğdu.

İlkokul eğitiminin bir kısmını Rize Güneysu Dumankaya Köyü’nde, bir kısmını ise Çaykara Karaçam Beldesi’nde tamamladı.

Ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde çalıştı. Ardından 28.03.1994 tarihinde T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı’nda Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak meslek kariyerine başladı.

Uzmanlık tezinde ve yeterlilik sınavlarında başarılı olarak “Türkiye’de Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Gelişimi, Ekonomideki Yeri ve Özelleştirme Uygulamaları” konulu çalışma ile aynı Kurumda 12.06.1997 tarihinde Devlet Personel Uzmanı olarak görev aldı.

Daha sonra, Koordinasyon Dairesi Başkanı ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görevlendirildi.

2004-2007 yılları arasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı Makamı’nda Devlet Personel Başkanlığı’ndan sorumlu Bakan Danışmanı olarak görev aldı. Bu süreçte memur sendika ve konfederasyonlarıyla yapılan toplu görüşme faaliyetlerinin koordinasyonunu sağladı.

Aynı dönemde Kamu Yönetimi, Kamu Personeli ve Mahalli İdarelerin yeniden yapılandırılma çalışmalarında Bakan Danışmanı sıfatıyla komisyon çalışmalarına katıldı.

Adalet Bakan Danışmanlığı görevini 2007-2009 yılları arasında yürüttü.

Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nda Meclis Başkanı Başdanışmanı olarak atanarak devam etti.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde çeşitli ülkelerin parlamentolarında idari işleyiş ve teşkilat yapıları hakkında incelemelerde bulundu.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Ahmet Yiğit Başoğlu kimdir? Ahmet Yiğit Başoğlu nereli ve kaç yaşında?

07.09.2012 tarihli Üçlü Kararname ile Devlet Personel Başkanı olarak atanmasının ardından, 29.07.2016 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerini bilmektedir.

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Ağustos 2023 tarihinde Aksaray Valisi olarak atandı. 

Yorum yapın

en iyi