Yücel Yavuz kimdir? Aslen nereli, neden hayatını kaybetti? – HY Gazete

Gümüşhane ve Trabzon illerinde Vali olarak görev yapmış olan Yücel Yavuz, uzun bir süre kanser hastalığıyla mücadele etmiş, ancak maalesef bu hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetmiştir.

Yücel Yavuz’un öz geçmişine dair bilgiler araştırılıyor. İşte Yücel Yavuz’un biyografisi.

YÜCEL YAVUZ KİMDİR?

1966 yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğan Yücel Yavuz, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mülki İdare Amirliği kariyerine Samsun Kaymakam Adayı olarak başlayan Yavuz, Ardeşen ve Kurucaşile ilçelerinde kaymakam vekilliği, Ulus, Ovacık, Araç, Oltu ve Yenişehir ilçelerinde kaymakam olarak görev yapmıştır.

Kamu yönetimi ve politikaları alanında yüksek lisans eğitimi almak üzere 2000 yılında İngiltere’nin Exeter Üniversitesi’ne gönderilmiş ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Yücel Yavuz, 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Gümüşhane valiliğine atanmış, ardından 1 Haziran 2016 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Trabzon Valiliği görevine getirilmiştir.

YÜCEL YAVUZ NEDEN HAYATINIU KAYBETTİ?

Evli olan Yücel Yavuz, iki çocuk babasıdır. Maalesef, Eylül 2023 tarihinde kanser hastalığına yenik düşerek yaşamını yitirmiştir.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Buse Tosun Çavuşoğlu kimdir? Buse Tosun Çavuşoğlu nereli ve kaç yaşındadır?

Yorum yapın

en iyi