Yabani Cesur kimdir? Sezer Arıcay Kimdir? Sezer Arıcay Nereli ve Kaç Yaşında? Sezer Arıcay hangi dizilerde oynadı?

Sezer Arıcay’ın Furkan karakteriyle dikkat çektiği “Pis Yedili” dizisi sonrası, oyuncunun hayatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Farklı televizyon dizilerinde rol almış olan Sezer Arıcay, aynı zamanda tiyatro sahnelerinde de yeteneklerini sergilemektedir. Peki, Sezer Arıcay kimdir? Sezer Arıcay nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar…

SEZER ARICAY KİMDİR?

Oyuncu ve tiyatro sanatçısı Sezer Arıçay, 1991 yılında Ekim ayında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimi sırasında tiyatroyla tanışan Arıçay, Altınok Tiyatrosu’nda birçok tiyatro oyununda sahne almıştır. Kadıköy Lisesi’ni bitirdikten sonra, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyerine 2011 yılında başlayan Sezer Arıçay, ilk dizi deneyimini “Pis Yedili” adlı dizide Furkan karakterini canlandırarak gerçekleştirmiştir. Bu dizide Eda Ece, Kadir Doğulu ve Halil Babür gibi önemli oyuncularla birlikte rol almıştır.

2022 yılında Netflix platformunda yayınlanan “Kulüp” adlı dizinin oyuncu kadrosunda da yer almıştır. Bu dizide Hacı karakterini oynamıştır ve dizi, gayrimüslim vatandaşların yaşadığı zorlukları anlatan çarpıcı bir senaryoya sahiptir. İlker Sami Kılıç, Doğanay Ünal, Merve Şeyma Zengin, İştar Gökseven, Suzan Kardeş, Asude Kalebek, Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Fırat Tanış ve Salih Bademci gibi önemli isimler de bu dizide rol almıştır.

Ayrıca, 8 Nisan 2022 tarihinde vizyona giren “Son Parti” adlı sinema filminde de rol almıştır. Şimdilerde ise televizyonda yeni başlayan “Yabani” dizisinde rol almaktadır.

SEZER ARICAY BOYU KAÇ?

Sezer Arıçay, 30 yaşındadır ve 1.78 cm boyundadır. Kilosu 74’tür ve burcu Terazi’dir. Resmi Instagram hesabı kullanıcı adı @sezeraricay’dır ve takipçi sayısı günümüzde yaklaşık 12,6 bin civarındadır. Menajerliğini Gözde Elmas yapmaktadır.

SEZER ARICAY DİZİLERİ

  • Beyaz Karanfil (TV Dizisi 2014)
  • Pis Yedili (Furkan Arıcı, 2011-2013)
  • Yerden Yüksek (2010)
  • Son Parti (Savaş, 2020)
  • Yabani (Cesur, 2023)
Dikkatini Çekmedi mi ?  Suna Keskin eşi kimdir? Suna Keskin nereli ve kaç yaşındadır?

Yorum yapın

en iyi