THY uçuşları iptal mi edildi? Hangi uçaklar iptal edildi, neden?

Marmara bölgesi genelinde hafta sonu kuvvetli fırtına bekleniyor. Vatandaşlardan kuvvetli rüzgar sebebiyle ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi. Yapılan uyarı sonrası bir hamle de Türk Hava Yolları’ndan geldi. Peki, THY uçuşları iptal mi edildi? Hangi uçaklar iptal edildi, neden?

THY UÇUŞLARI İPTAL Mİ EDİLDİ?

Meteorolojiden gelen uyarı sonrası THY, İstanbul için 40 seferi karşılıklı olarak iptal etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Cumartesi sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde rüzgarların kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-70 km/saat), pazar günü sabah saatlerinde itibaren kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) doğusunda yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi. Meteoroloji’den gelen fırtına uyarısı sonrası THY’de birçok seferini iptal etti. THY, yarın İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 40 seferi karşılıklı olarak iptal etti.

Türk Hava Yolları Hava Durumu Gündem Yaşam Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  7 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 7 Aralık Perşembe burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor?

Yorum yapın