SON DAKİKA|| 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, Meclis’ten geçti mi? 5 BİN TL Emekli Cumhuriyet ödemesi tarihleri!

İkramiyenin ne zaman hesaplara yatırılacağı merak ediliyordu. Cumhuriyet’in 100. yılında bir defaya mahsus çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini öngören madde, TBMM’de Genel Kurulu’ndan geçerken, ödemelerin ne zaman hesaplara geçeceği belli oldu. Peki, 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, Meclis’ten geçti mi? 5 BİN TL Emekli Cumhuriyet ödemesi tarihleri! İşte detaylar…

TBMM Genel Kurulu’nda, konutların turizm amaçlı kiralanmasına ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi görüşmeleri devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye verilmesini öngören yasa maddesi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. 5 bin liralık ikramiyenin kasım ayının ilk yarısında emeklilerin hesaplara yatırılacak.

Düzenlemeye göre Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emekliler kapsam dışı kalacak. SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklilerini kapsayan düzenlemeden emekli olup da çalışmaya devam edenler yararlanamayacak. EYT’ye başvuran ancak henüz aylığı bağlanmayanlar da destekten yararlanabilecek. 12.2 milyon emekliye ödeme yapılacak. 5 bin liralık ikramiyenin kasım ayının ilk yarısında emeklilerin hesaplara yatırılacak.

SON DAKİKA|| 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, Meclis'ten geçti mi? 5 BİN TL Emekli Cumhuriyet ödemesi tarihleri!

Dul olup çocuğu olmayanların yüzde 75, dul olup çocuğu olanların yüzde 50, yetim olanların ise yüzde 25 oranında ikramiyeden faydalanması bekleniyor. Buna göre dul olup çocuğu olmayan kişilere 3750 lira, dul olup çocuğu olan kişilere 2500 lira, yetimlere ise 1250 lira ödeme yapılması bekleniyor.

SON DAKİKA|| 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, Meclis'ten geçti mi? 5 BİN TL Emekli Cumhuriyet ödemesi tarihleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık. Bütçemize maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak.” dedi.

Serhıldan Hülakü

Gündem Yaşam Politika Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

Yorum yapın