Serdar Akyol kimdir? İYİ Parti Zonguldak Alaplı Belediye Başkan adayı Serdar Akyol kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Serdar Akyol kimdir? İYİ Parti Zonguldak Alaplı Belediye Başkan adayı Serdar Akyol kimdir?

İYİ PARTİ ZONGULDAK ALAPLI ADAYI KİM?

İYİ Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Serdar Akyol oldu.

SERDAR AKYOL KİMDİR?

1976 yılında Alaplı’da doğdu, Evli ve 3 Çocuk babası. ilk ve Orta Öğrenimini Alaplı’da tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra Alaplı’da yıllarca ticari faaliyetlerde bulundu.

Alaplı’nın Eski Belediye Başkan Adaylarından ve yıllarca okul müdürlüğü yaparak ilçemize hizmet eden Kamil AKYOL’un Torunu.

2006 yılında Dede ocağı CHP’ de siyasete katildi.

2 Dönem CHP Yönetim Kurulu Üyeliği,

2009-2014 CHP Alaplı Belediye Meclis üyeliği,

2014-2019 Alaplı il Genel Meclisi Üyeliği,

2016-2018 yıllarında Alaplı Belediye Spor Başkanlığı ve

2019-2022 yılında Alaplıgücü Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı yaptı.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Selda Salman kimdir? Türkiye İşçi Partisi İzmir Gaziemir Belediye Başkan adayı Selda Salman kimdir?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın