Sel baskını riski var mı, bekleniyor mu? Sel riski olan yerler nereler?

Dün Kırklareli ve İstanbul’un bazı ilçelerini sağanak yağış sonrası sel vurdu. Felaket nedeniyle iki kentte 5 kişi hayatını kaybederken Meteoroloji 11 il için yeni uyarı yaptı. Arama motorlarında ise Sel baskını riski var mı, bekleniyor mu? Sel riski olan yerler nereler? soruları araştırıldı.

Dün akşam İstanbul ve Kırklareli’nde şiddetli yağış sonrası sel meydana geldi. Gün ağarırken yağış etkisini yitirdi, Meteoroloji ise hava durumu tahminini paylaştı. Buna göre bugün Düzce, Bolu, Karabük, Sinop, Edirne, Kırklareli, Giresun, İzmir, Balıkesir, Rize ve Artvin’de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Düzce, Bolu, Karabük, Sinop çevreleri ile Edirne’nin güneyi ve Kırklareli’nin kıyı ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Giresun çevreleri, İzmir’in kuzey ilçeleri, Balıkesir’in batı kesimleri, Rize çevreleri ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, yurdun güney ve zamanla doğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 30İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ilçeleri yerel kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 31

Dikkatini Çekmedi mi ?  Mezokövesd Zsory hangi ülkenin takımı? Mezokövesd Zsory hangi ülkede, hangi ligde oynuyor?

Adana: Parçalı ve az bulutlu 35Antalya: Parçalı ve az bulutlu 31

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 29

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Gündem Yaşam Haberler

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri