Sarallar kimdir? Sarallar çetesi lideri kimdir? Alaattin Saral kimdir, Burhanettin Saral ve Ümit Saral kimdir? Sarallar ailesi nereli? Sarallar ve Barış boyun bağlantılı mı?
Haber albümü için resme tıklayın

Kamuoyunda ‘Sarallar’ olarak bilinen suç örgütü merak konusu oldu ve gündeme geldi. Peki, Sarallar kimdir? Sarallar suç örgütü lideri kim? Sarallar nerede yaşıyor?  Tüm detaylar haberimizde…

SARALLAR KİMDİR?

Emniyetin 2021 verilerine göre Burhanettin Saral ve Ümit Saral liderliğinde 347 silahlı mensubu olup, Türkiye’de Alaattin Çakıcı’nın örgütünden sonra gelen en büyük ikinci organize suç örgütüdür. Sarallar siyasi olarak ülkücü görüştedir. 

Örgüte 2022’de devlet tarafından iki aşamalı operasyon yapılıp Sarallar mensubu 169 kişi adliyeye sevk edildi. Yapılan bu operasyonda, eski yöneticilerinin büyük kısmı cezaevinde olduğu için örgütte yeni isimlerin yönetici konuma geldiği, eskiden yönetici olan Alaattin İlyas Saral’ın da artık örgütte lider pozisyonuna geldiği tespit edildi.

Alaattin Saral kimdir?

Alaattin İlyas Saral 2022 yılında Sarallar’a liderlik etti. Alaattin (İlyas) Saral, örgüt içinde 2005-2017 arasında Şahinlere karşı yapılan saldırıların içinde bulunmuş bir örgüt yöneticisiydi. Saralların önemli yöneticileri ve liderleri cezaevine girdikten sonra Alaattin Saral, yöneticilikten örgüt liderliğine getirildi. Alaattin Saral’ın yeni lider olduğu örgütte yeni yönetici kadrosu da oluşturulmuştu. Bu yeni yapılanmanın farkına varan emniyet mensupları

Sarallar’a şok operasyon!

2022’de Sarallar’a karşı Tümör Operasyonu adıyla iki operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda 169 kişi tutuklanıp adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Alaattin Saral’ın örgütün yeni lideri olduğu, ayrıca yeni 7 yönetici olduğu tespit edildi. 

Her iki operasyonda da lider Alaattin İlyas Saral tutuklanamamıştı. 

Sarallar çetesini Barış Boyun’un da yönettiği iddia ediliyor.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Kadir Ezildi kimdir? En Hamarat Benim programı sunucusu Kadir Ezildi kimdir? Kadir Ezildi nin hastalığı nedir? Kadir Ezildi kiminle evlendi?

Yorum yapın

Sponsor Bağlantılar ; Çanakkale Haberleri nasilkullanir.com dizi kıyafetleri 3 sayfa haberleri