Sami Selçuk kimdir? Sami Selçuk kaç yaşında, nereli?

Vatandaşlar tarafından Eski Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Başkanı Sami Selçuk’un hayatı merak edildi. Peki, Sami Selçuk kimdir? Sami Selçuk kaç yaşında, nereli? Detaylar haberde…

Sami Selçuk, AYM’nin Can Atalay’a ilişkin kararını tanımayan Yargıtay’a tepki göstermesiyle gündeme geldi. Arama motorlarında “Sami Selçuk kimdir? Sami Selçuk kaç yaşında, nereli?” sorgulamaları yapılmaya başlandı.

İşte tüm detaylar…

SAMİ SELÇUK KİMDİR?

Sami Selçuk, 1937 yılında Konya’da dünyaya geldi. 86 yaşındadır. Konya Lisesi’nde eğitimini bitirdikten sonra 1959 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ve buradan mezun olmuştur.

Mesleki hayatına ilk olarak Ankara yargıç adayı olarak başlamıştır. Ardından Sütçüler, Akşehir, Yenice ve 1972’den sonra Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’nda görev almıştır.

21 Eylül 1982 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilmiştir. Lisansını tamamladığı üniversitede doktorasını da yapmış,1986 yılında Doçent olmuştur.

Sami Selçuk, ayrıca yerli ve yabancı birçok önemli dergide denemeler yayımlamıştır.

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 7 Temmuz 1999 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanlığına seçilmiştir. 15 Haziran 2002’de emekli olmuştur.

Haber Merkezi / Gazeteilksayfa.com

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Ceyla Büyükuzun kimdir? Ceyla Büyükuzun nereli ve kaç yaşında?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri