Salih Mirzabeyoğlu Kimdir? Salih Mirzabeyoğlu ne zaman, neden öldü? Salih Mirzabeyoğlu kitapları? – HY Gazete

Yazar Salih Mirzabeyoğlu hayatı ve biyografisi merak edildi. Salih Mirzabeyoğlu kimdir? sorusu vatandaşlar tarafından cevap arıyor. Peki, Salih Mirzabeyoğlu Kimdir? Salih Mirzabeyoğlu ne zaman, neden öldü? Salih Mirzabeyoğlu kitapları? Detaylar haberde.

Salih Mirzabeyoğlu Kimdir?

Salih Mirzabeyoğlu, 10 Mayıs 1950 yılında Erzincan’da dünyaya geldi.  Salih Mirzabeyoğlu, 10 Mayıs 1950 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu  İlkokulu 1926 yılında Eskişehir’de bulunan Fatih İlkokulu’nda, ortaokul eğitimini ise 1968 yılında Atatürk Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde hukuk bölümüne girdi ancak okulu yarıda bıraktı. 

Mirzabeyoğlu, İBDA-C örgütü lideri olmakla suçlanarak 28 Şubat sürecinde DGM tarafından ömür boyu hapis cezasıyla mahkum edildi. 16 yıl cezaevinde kalan Mirzabeyoğlu, yeniden yargılandıktan sonra 2 Mart 2016 yılında beraat etti. 

İBDA düşüncesinin kurucusu olarak bilinen Salih Mirzabeyoğlu, aynı zamanda İslamcı düşünür,  yazar ve şairdi.

Salih Mirzabeyoğlu, 68 yaşındayken beyin kanaması nedeniyle Yalova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Beyin ölümü 7 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Mirzabeyoğlu, İstanbul’daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledildi ve 16 Mayıs 2018 tarihinde hayatını kaybetti. 

Vasiyeti üzerine, Necip Fazıl Kısakürek’in Eyüpsultan Mezarlığı’nda bulunan kabrinin yanına defnedildi.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Cengiz Özkan kimdir? Cengiz Özkan nereli ve kaç yaşında?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri