RESMİ GAZETE VERGİSİZ TELEFON KARARI | Vergisiz telefon nasıl alınır, şartları nelerdir? Vergisiz telefon ve bilgisayar kararı nedir?

Üniversite öğrencileri, 9.500 TL’yi aşmayan mobil telefonlar ve bilgisayarlar için vergi muafiyeti talep edebilecekler. Bu muafiyet, elektronik faturalarla yapılan satın almaları kapsayacak. Peki, Vergisiz telefon nasıl alınır, şartları nelerdir? Vergisiz telefon ve bilgisayar kararı ve Resmi Gazete vergisiz telefon kararı nedir? İşte detaylar…

Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar ile, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan mobil telefon cihazları ile bilgisayar cihazlarının elektronik ortamda düzenlenen fatura ile yapılan satın alımlarında kullanılabilecek. Söz konusu öğrenciler için sağlanacak internet desteği, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ücretsiz, aylık en fazla 10 gb olacak şekilde yıllık 120 gb olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan mobil telefon ve bilgisayar cihazları satın alımlarında her öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin 500 TL destek verilecek.

Bu kapsamda edinilen mobil telefon cihazları, destekten yararlanma tarihinden itibaren en az 2 tam yıl süre ile sadece destekten yararlanan tarafından kullanılabilecek. Cihazların 2 yıl içinde satılması veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığının tespit edilmesi halinde; destek ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak faiz ile birlikte destekten yararlanandan geri alınacak.

RESMİ GAZETE VERGİSİZ TELEFON KARARI | Vergisiz telefon nasıl alınır, şartları nelerdir? Vergisiz telefon ve bilgisayar kararı nedir?

Ayrıca öğrencilere bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık en fazla 10 cigabayt ücretsiz internet desteği verilecek.

İlgili Haberler

VERGİSİZ TELEFON Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Vergisiz telefon ne zaman yürürlüğe girecek SON DAKİKA 2023?VERGİSİZ TELEFON Resmi Gazete’de yayınlandı mı? Vergisiz telefon ne zaman yürürlüğe girecek SON DAKİKA 2023?
Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü
Haberler.com – Gündem
Dikkatini Çekmedi mi ?  ADIYAMAN İFTAR VAKTİ | Adıyaman iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri!

Gündem Teknoloji Politika Güncel Haberler

Yorum yapın