Ramazan Uğural kimdir? İYİ Parti İstanbul Maltepe Belediye Başkan adayı Ramazan Uğural kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Ramazan Uğural kimdir? İYİ Parti İstanbul Maltepe Belediye Başkan adayı Ramazan Uğural kimdir?

İYİ PARTİ İSTANBUL MALTEPE ADAYI KİM?

İYİ Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Ramazan Uğural oldu.

RAMAZAN UĞURAL KİMDİR?

1969 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelen Ramazan Uğural, dar gelirli bir ailenin beşinci çocuğu olarak hayata gözlerini açtı. Genç yaşta başladığı hayat mücadelesi, onu Rusya, Orta Asya ve Ukrayna gibi uzak coğrafyalara taşıdı. Burada gerçekleştirdiği başarılı yatırımlarla adını iş dünyasında duyurarak önemli bir işadamı kimliği kazandı.

Ramazan Uğural, iş dünyasındaki başarılarına ek olarak, Maltepe ilçesine karşı duyduğu sevgi ve sorumlulukla birleşerek, İYİ Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. İş dünyasındaki zengin tecrübelerini, Maltepe’ye yönelik bir hizmet anlayışıyla birleştirerek, ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine önemli katkılar sağlamayı hedefliyor.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Kayseri deprem mi oldu? SON DAKİKA! 11 Eylül az önce Kayseri'de deprem oldu mu? Kandilli son depremler listesi!

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi