Mustafa Erol kimdir? İYİ Parti Antalya Manavgat Belediye Başkan adayı Mustafa Erol kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Mustafa Erol kimdir? İYİ Parti Antalya Manavgat Belediye Başkan adayı Mustafa Erol kimdir?

İYİ PARTİ ANTALYA MANAVGAT ADAYI KİM?

İYİ Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Erol oldu.

MUSTAFA EROL KİMDİR?

1967 Manavgat Doğumlu olan Mustafa Erol, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı yaptı.2 dönem Manavgat Belediye Meclis Üyeliği ve Manavgat Belediye Başkan Yardımcılığı (MHP) görevinde bulundu.İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren, Manavgat İlçe Kurucu Üyeliği, Antalya İl ve İlçe Yönetimi ve Genel Kurul Delegeliği yaptı. Atatürkçü, tutkulu bir vatansever ve etkili bir lider olarak tanınıyor

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  AK Parti Fatih Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti İstanbul Fatih adayı kim?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi