Mizgin Yalçın kimdir? Mizgin Yalçın nereli, kaç yaşında?

Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde Kürtçe öğretmenliği yapan Mizgin Yalçın, sosyal medyada paylaştığı videonun ardından gündem oldu. Peki Mizgin Yalçın kimdir? Mizgin Yalçın nereli , kaç yaşında? İşte detaylar…

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi Malabadi köyünde bir ortaokulda Kürtçe öğretmenliği yapan Mizgin Yalçın, öğlencilere şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerine sosyal medyada tepki gördü. Bunun üzerine Mizgin Yalçın kimdir? Mizgin Yalçın nereli , kaç yaşında? merak edildi. Detaylar haberimizde.

Aslen Bitlis Norşin’li bir aileden gelen Mizgin Yalçın’ın annesinin ismi Aynur, babasını adı Ekrem.

Mizgin öğretmenin Kürtçe eğitimi çocukluğundan itibaren başlamış. Anne ve babası, çocukları ile hep Kürtçe konuşmuş. Kaç yaşında olduğu bilinmiyor.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Malabadi köyündeki orta okulun tek Kürtçe öğretmeni olan Mizgin Yalçın 200 öğrenciye ders veriyor. ayrıca Batman’daki ayrıca evinin bir odasında da hazırladığı videolarla sosyal medya üzerinden Kürtçe dil dersleri veriyor.

“Kurdi Online” isimli sosyal medya hesabı üzerinden ders videolarını paylaşan Mizgin öğretmenin Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Hollanda, Azerbaycan ve Türkiye’den çevrimiçi ders alan çok sayıda öğrencisi var.

“Kurdî Online” hesabından yaklaşık 76 bin takipçisi olan Mizgin Yalçın, aynı zamanda sosyal medya üzerinden bu çalışması nedeniyle 2021 yılında “En İyi Youtuber Eğitmen” ödülü almıştı.

Haber Merkezi / gazeteilksayfa.com

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Mustafa Uzunyılmaz kimdir? Mustafa Uzunyılmaz filmleri? Mustafa Uzunyılmaz öldü mü?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri