Mine Sarı Kimdir? Haber Global spikeri Mine Sarı evli mi, kaç yaşında, nereli? – HY Gazete

Haber Global ekranlarında sunuculuk görevinde bulunan Mine Sarı’nın hayatı ve biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki, Mine Sarı Kimdir? Haber Global sunucusu Mine Sarı evli mi, kaç yaşında, nereli? Detaylar haberde.

MİNE SARI KİMDİR?

Mine Sarı, Haber Global TV’de haber spikeridir. 

Mine Sarı, 8 Eylül 1986 yılında dünyaya gelen Mine Sarı, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Avrupa Birliği Hukuku Yüksek Lisansı yapmak için Almanya’nın Hamburg şehrine gitti.

Burada yaklaşık 5 yıl yaşadıktan sonra evine döndü ve sürpriz bir kararla Başkent İletişim Akademisi’nde spikerlik eğitimi aldı. Hemen ardından Lig Tv’de spiker/muhabir olarak çalışmaya başladı.

Çocukluk yıllarından beri gönlünde yatan tek mesleğin spikerlik olduğunu söyleyen sunucu, çok sayıda Avrupa ve lig maçında görev aldıktan sonra bir müddet TRT Spor’da çalışıp Uluslararası Medya Yüksek Lisans eğitimi için Londra’ya yerleşti.

Bitirme projesi olarak canlı hayvanlardan kürk üretiminin yasaklanmasıyla ilgili çarpıcı bir belgesel çekti. Bölümünden dereceyle mezun olduktan sonra BBC’de çalıştı. 3 yıl sonra Türkiye’ye döndü. Turkuvaz Medya bünyesinde 1 yıl Gece Ajansı’nı sunan Sarı, mesleğine yaklaşık 2 yıl Haber Türk’te devam ettikten sonra Haber Global’e katılmıştır. Mine Sarı, Pazartesi, Perşembe ve Cuma 12.00’de Gündem kuşağıyla, Salı ve Cumartesi Müzakere programıyla Haber Global’de.

Mine Sarı, ileri seviyede İngilizce ve Almanca, orta seviyede İspanyolca bilmektedir. 

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Yiğit Kirazcı Kimdir? Yiğit Kirazcı Nereli Ve Kaç Yaşında?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri