MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI AÇIKLANDI MI? TCMB faiz kararı Ekim 2023! Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta, ne zaman açıklanacak?

Tcmb faiz kararı Ekim 2023 açıklandı mı araştırılıyor. Geçen ay faizi yüzde 30’a çıkaran Banka’nın, bu kez de 500 baz puan artışlar yüzde 35’e çekeceği tahmin ediliyor. Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı ve TCMB faiz kararı Ekim 2023 merak ediliyor. Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta, ne zaman açıklanacak gündeme geliyor. Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? TCMB faiz kararı Ekim 2023! Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta, ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizdedir…

Merkez Bankası’nın bu toplantıda da faiz artırımına devam etmesi bekleniyor. Odakta ise karar metninde verilecek mesajlar olacak. Sadeleşme ve sıkılaşmaya dair ipuçları aranacak.

TCMB’nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına yönelik beklenti anketi, 19 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Ekonomistlerin politika faizindeki değişikliğe ilişkin beklentilerinin medyanı 500 baz puan artırım yönünde gerçekleşti. Anket sonuçlarına göre, 250 ila 500 baz puanlık bir artırım öngören ekonomistlerin politika faizi beklentileri yüzde 32,50 ile yüzde 35,00 arasına yer aldı. Ekonomistlerin yıl sonu politika faizi beklentilerinin medyanı ise yüzde 40,00 oldu.

Bloomberg HT’nin Ekim ayı TCMB faiz kararına ilişkin anketine göre de faizin 500 baz puan artarak yüzde 35 seviyesine çıkması bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında bugün toplanacak. Saat 14.00’te defaiz kararı açıklanacak. Geçen ay gerçekleştirilen PPK toplantısında politika faizi 500 baz puan artırılarak yüzde 25,00’ten yüzde 30’a yükseltilmişti. Ekim ayı faiz kararı henüz açıklanmadı.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün saat 14.00’te faiz kararını 26 Ekim Perşembe günü açıklayacak. Geçen ay faizi yüzde 30’a çıkaran Banka’nın, bu kez de 500 baz puan artışlar yüzde 35’e çekeceği tahmin ediliyor.

Merkez Bankası TCMB Gündem Ekonomi Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Trabzonspor - Galatasaray maçının hakemi kim? Trabzonspor - Galatasaray maçının hakemi belli oldu mu?

Yorum yapın

en iyi