Mehmet Habalı kimdir? İYİ Parti Antalya Serik Belediye Başkan adayı Mehmet Habalı kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Mehmet Habalı kimdir? İYİ Parti Antalya Serik Belediye Başkan adayı Mehmet Habalı kimdir?

İYİ PARTİ ANTALYA SERİK ADAYI KİM?

İYİ Parti Serik Belediye Başkan Adayı Mehmet Habalı oldu.

MEHMET HABALI KİMDİR?

1957 Serik Üründü Köyü doğumluyum. İlk öğrenimimi Üründü Köyünde okudum. Ortaokulu Serik Ortaokulu’nda okuduktan sonra lise tahsilimi Antalya Teknik Lisesi’nde yaptım. Daha sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Bölümü’nden mezun oldum. 1984 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesin’de çalıştım. 1985 yılında vatani görevimi Osmaniye’de tamamlayarak memleketim Serik’te serbest Harita Mühendisi olarak çalıştım. 1994 seçimlerinde M.H.P. İl Genel Meclis üyeliğine seçildim. 1999 yılı seçimlerinde M.H.P.’den Serik Belediye Başkanlığına seçildim. Evli ve üç çocuk babasıyım.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  17 Ocak 2024 Günlük Burç Yorumları: 17 Ocak Çarşamba burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi