Matej Jug kimdir? Matej Jug nereli? Türkiye

Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda Galler ile yapacağımız maçı Sloven hakem Matej Jug yönetecek. Futbol severler Matej Jug kimdir? Galler – Türkiye maçının hakemi kim? Matej Jug kaç yaşında? Matej Jug nereli? sorularını aratıyor.

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda Galler ile yapacağı maçın hakemi Matej Jug olarak açıklandı. Duyurunun ardından futbol severler, Matej Jug kimdir? Galler – Türkiye maçının hakemi kim? Matej Jug kaç yaşında? Matej Jug nereli? sorularını aratıyor.

Sloven futbolunun önde gelen hakemlerinden biri olarak kabul edilen Matej Jug, futbol camiasında sahadaki otoriter yönetim anlayışıyla tanınıyor. 43 yaşındaki Jug, 2007 yılında FIFA kokartını alarak uluslararası alanda adını duyurdu.

4-001.png

21 YILLIK KARİYER

Matej Jug kariyerine 2002 yılında adım attı ve o zamandan beri Slovenya PrvaLiga, Slovenya Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi gibi önemli turnuvalarda birçok maçta hakemlik yapmıştır.

Sloven hakem, UEFA Euro 2020 elemeleri de dahil olmak üzere uluslararası düzeyde önemli organizasyonlarda görev almıştır.

3-001.png

2 MAÇIMIZI YÖNETTİ

Jug geçtiğimiz yıllarda Türkiye Milli Futbol Takımının iki maçını yönetmiştir. Milli takımımız bu iki maçtan da beraberlikle ayrılmıştır. O maçları hatırlayalım:

14 Ağustos 2013 – Dostluk Maçı – Türkiye 2-2 Gana

Goller: 1-0 (7′) Burak Yılmaz, 2-0 (28′) Umut Bulut (Gana takımının golleri bilinmiyor)

11 Ekim 2020 – Uluslar Ligi Grup Maçı – Rusya 1-1 Türkiye

Goller: 1-0 (28′) Anton Miranchuk, 1-1 (62′) Kenan Karaman

1.png

AİLE YAŞAMI İLE TANINIYOR

Jug sadece futbol sahalarındaki başarılarıyla değil, aynı zamanda disiplinli aile hayatıyla da biliniyor. Sloven hakem evli ve iki çocuk babası.

Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da yaşayan Matej Jug, ülkesini uluslararası arenada temsil etmeye devam ediyor.

Yorum yapın