Lütfü Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan kaç yaşında, nereli? – HY Gazete

Lütfü Türkkan’ın hayatı ve biyografisi merak edildi. Peki, Lütfü Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan kaç yaşında, nereli?

LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir.

Türkkan, eğitim hayatını İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu’nda (Önlisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde tamamladı. Ayrıca, Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Türkkan, Türkkan Gıda Mad. San. Tic. AŞ (TÜGMAD)’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır ve Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca, Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı gibi spor alanında da önemli görevlerde bulunmuştur. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı Başkanlığı gibi sivil toplum kuruluşlarında da liderlik yapmıştır. Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarında tebliğler sunmuştur.

Ayrıca, 24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca dillerini bilmektedir. Türkkan evli ve 4 çocuk babasıdır. 2018 Genel Seçimleri’nde İYİ Parti Kocaeli Milletvekilliği için aday olmuştur.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Taner Şafak kimdir? Tuğçe Tayfur eski eşi Taner Şafak kaç yaşında, nereli? - HY Gazete, Haymana Gazetesi

Yorum yapın

en iyi