İdris Şahin kimdir? İdris Şahin nereli, kaç yaşında?

İdris Şahin son günlerde internette en çok aranan isimlerden biri oldu. Peki, İdris Şahin kimdir? İdris Şahin nereli, kaç yaşında?

İdris Şahin vatandaşlar tarafından arama motorlarında en çok aranan isimlerden biri oldu. İdris Şahin kimdir? İdris Şahin nereli, kaç yaşında? Soruları sıkça soruluyor. Bizler de sizler için bu soruların cevaplarını derledik. İşte detaylar…

İDRİS ŞAHİN KİMDİR?

18 Mart 1974 yılında Çankırı’da dünyaya gelen İdris Şahin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Türk Ceza Hukuku ve İdare Hukuku alanlarında uzmandır. İki dönem Baro Başkanlığı, üç dönem Türkiye Barolar Birliği Üst Kurul Delegeliği yaptı. İki dönem AKP Çankırı İl Başkanlığı yapmıştır. 24. Dönem AKP Çankırı milletvekili olarak; 2011-2012 yılları arasında AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, 2012-2015 yılları arasında TBMM Anayasa Komisyon Başkanvekilliği, TBMM İçişleri Komisyon Üyeliği, TBMM Akdeniz için Birlik Komisyonu üyeliği, 2013-2015 yılları arasında AKP TBMM Grubu Yönetim Kurulu üyeliği, 24. Yasama Dönemi Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcülüğü, TBMM Çözüm Komisyonu Sözcülüğü, TBMM Bilişim ve İnternet Komisyonu Üyeliği, demokratikleşme paketi çalışmaları kapsamında Anayasa Komisyonu’na bağlı Alt Komisyon Başkanlıkları ve İç Güvenlik Yasası Özel Sözcülüğü görevlerini üstlenmiştir.

Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer almıştır.

Haber Merkezi / www.gazeteilksayfa.com

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Alican Ayyıldız Kimdir? Zeynep Bastık Sevgilisi Kimdir?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri