İbrahim Temur kimdir? İYİ Parti İstanbul Sarıyer Belediye Başkan adayı İbrahim Temur kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, İbrahim Temur kimdir? İYİ Parti İstanbul Sarıyer Belediye Başkan adayı İbrahim Temur kimdir?

İYİ PARTİ İSTANBUL SARIYER ADAYI KİM?

İYİ Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı İbrahim Temur oldu.

İBRAHİM TEMUR KİMDİR?

1979 yılında Almanya da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

İYİ Parti Sarıyer Kurucu Üyesi olarak başladığı görevlere Seçim İşleri Başkanı, İlçe Sekreterliği ve Kalkınma Politikaları Başkanı olarak 5 yıl boyunca devam etti.

18 yıldır Sarıyer de oturmakta ve Uskumruköy Mahallesinde ikamet etmektedir. 20 yıldır Sermaye Piyasası sektöründe çeşitli görevler almış, son olarak özel bir şirkette Portföy yönetimi bölümünde Müdür pozisyonunda görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  6 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi!

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi