Ganire Paşayeva kimdir? Ganire Paşayeva neden komaya girdi? Ganire Paşayeva öldü mü? Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva kaç yaşında, nereli? Ganire Paşayeva’nın tedavisi sürüyor mu?

Azerbaycan’ın önemli isimlerinden Milletvekili Ganire Paşayeva geçirdiği rahatsız sebebiyle komaya girdi. Yaşanan üzücü olayın ardından Ganire Paşayeva kimdir? Ganire Paşayeva neden komaya girdi? Ganire Paşayeva öldü mü? soruları gündeme geldi. İşte Milletvekili Ganire Paşayeva hakkında merak edilen sorunların cevapları…

GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?

Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan’ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı kentinde dünyaya geldi. Hem eğitimde hem de meslek hayatında çok yönlü bir kişiliği temsil eden Paşayeva, Azerbaycan’ın tanınmış bir hukukçu, hekim, gazeteci, yazar ve siyasetçisidir.

Eğitim hayatına Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü’nde başlayan Ganire Paşayeva, ardından Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim sonrası kariyerine ANS televizyonunda muhabir olarak adım atan Paşayeva, burada birçok farklı görevde bulundu. 2005 yılında ise Haydar Aliyev Vakfı’nın halkla ilişkiler bölüm başkanı olarak atanarak sosyal çalışmalarda da önemli bir rol üstlendi.

Siyasi kariyerine bağımsız aday olarak giren Ganire Paşayeva, 6 Kasım 2005 tarihinde yapılan genel seçimlerde Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Millî Meclisi’ne girdi. Meclis içinde önemli komitelerde görev aldı ve Azerbaycan’ın uluslararası ilişkilerini şekillendiren parlamentolar arası çalışma gruplarının üyesi olarak aktif bir rol oynadı.

Ayrıca Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi’nde Azerbaycan Cumhuriyeti’ni temsil eden kurulun üyeliği gibi uluslararası platformlarda da etkili bir şekilde çalıştı.

Ganire Paşayeva’nın kültürel yönü de oldukça etkileyici. Azerbaycan Türkçesi’nin yanı sıra Rusça ve İngilizce dillerini bilen Paşayeva, “Aşk Başka” adlı bir şiir kitabını Astana Yayınları tarafından yayımlamıştır.

Son olarak, 7 Ocak 2017 tarihinden itibaren Dünya Alpagut Federasyonu As Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmaktadır.

GANİRE PAŞAYEVA KOMAYA GİRDİ

24 Eylül 2023 tarihinde Azerbaycan’ın tanınmış siyasetçilerinden biri olan Milletvekili Ganire Paşayeva’dan üzücü bir haber geldi. Paşayeva’nın yardımcısı Elbey Badirov tarafından yapılan açıklamada, milletvekilinin komaya girdiği duyuruldu. Başkent Bakü’deki Merkez Klinik Hastanesine hemen götürülen Paşayeva’nın gözetim altında tutulduğu belirtilirken, komaya girme nedeni resmi olarak açıklanmadı.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir? Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında, nereli? Aksaray Valiliğine kim atandı? Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir?

GANİRE PAŞAYEVA’NIN DURUMU KRİTİK

Paşayeva’nın sağlık durumuyla ilgili son durumu CNN TÜRK’te Fulya Öztürk aktardı. Paşayeva vefat etti haberlerini yalanlayan Öztürk şu şekilde konuştu: Öldü haberi çıktı biliyorsanız yaklaşık bir iki saat önce sosyal medyada. Gerçekten hepimizi çok üzdü. Ganire Paşayeva, Türk dünyası için önemli bir isim. Şimdi şöyle oluyor, durumu çok ciddi, yoğun bakımda. Öldü haberleri geldi bu haber yalan. Geçen yıl kilo alıyor, kilo aldığı için de mide küçültme ameliyatı oluyor. Bir yıl boyunca hep rahatsızlıklar yaşamış. İki gün önce evinde gece 3’e doğru bir anda tansiyonu 4’e düşüyor. Hemen yanındaki yardımcıları hastaneye yetiştiriyorlar. Durumu çok çok kritik.

Yorum yapın

Sponsor Bağlantılar ; Çanakkale Haberleri nasilkullanir.com dizi kıyafetleri 3 sayfa haberleri