Furkan Palalı kimdir, kaç yaşında, nereli? Sevgilisi var mı? Evli mi? Manken ve oyuncu Palalı’nın kariyeri nasıl ilerledi? Furkan Palalı hayatı ve biyografisi!Haber albümü için resme tıklayın

Furkan Palalı kimdir, kaç yaşında, nereli? Sevgilisi var mı? Evli mi? Kariyeri nasıl ilerledi? Furkan Palalı hayatı ve biyografisi!

Furkan Palalı Kimdir?

Furkan Palalı, 27 Ekim 1986 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul eğitimini Konya Özel Diltaş Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olarak bitirmiştir. Okuduğu dönem içerisinde Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde mücadele eden Kombassan Konyaspor’un altyapısında basketbol kariyerine başlamıştır. Yedi yıl basketbol oynamıştır. 2000 yılında Tofaş kulübün Konya şubesine transfer olmuştur. Burada oynadığı 2 yılın ardından üniversite hayatına devam etmek istediği için basketbolu bırakmıştır.

2003 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır. Ardından yüksek lisans için İstanbul Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde kaydolmuştur. Yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Ankara’da yaşadığı dönemde 6 aylık yaratıcı drama eğitimi almıştır. Aynı zamanda Tuncay Özinel’den tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter’den de karakter oyunculuğu eğitimi almıştır.

Modellik Kariyeri

Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine okul döneminde Ankara merkezli bir ajansta modellik kariyerine başlamıştır. 2009 yılından beri mankenlik hayatına devam etmektedir. 2010 yılında Selin Boronkay-S Management ajansı ile çalışmaya başlamıştır. Birçok ulusal ve uluslararası defilede yer almıştır. 2011 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve bu yarışmada birinci olmuştur. Ardından Best Model of the World yarışmalarında da birinci seçilmesiyle adını duyurmuştur. Aynı yıl Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda “Uyan Uyan Gazi Kemal” adlı tiyatro oyununda yer almıştır.

Oyunculuk Kariyeri

2011 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı “Hayat Devam Ediyor” dizisinde oynamıştır. 2012 yılında “Son Yaz Balkanlar 1912” dizisinde rol almıştır. 2013 yılında Ekin Türkmen ve Müge Boz ile birlikte “Aşk Emek İster” adlı dizide başrol oynamıştır. 2014 yılında “Kızıl Elma” dizisinde başrol oynamıştır. 2015 yılında “Somoncu Baba Aşkın Sırrı” adlı sinema filminde Somuncu Baba Şeyh Hamid-i Veli rolünde oynamıştır. Son olarak ise 2018 yılında “Direniş Karatay” adlı sinema filminde “Mevlana” karakterine hayat vermiştir.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Caner Yalçın kimdir? Esra Erol Caner Yalçın nereli ve kaç yaşında?

17 Eylül 2020 tarihinde ATV’de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisine Kerem Alışık’ın hayat verdiği Ali Rahmet Fekeli karakterinin yeğeni “Fikret Fekeli” karakteri ile başrol oyuncularından biri olarak katılmıştır.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın

Çanakkale Haberleri