Ethem Baykal kimdir? Ethem Baykal nereli ve kaç yaşında?

Ethem Baykal kimdir? Ethem Baykal nereli ve kaç yaşındadır? sorularının cevabı merak ediliyor. Ethem Baykal’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Ethem Baykal kimdir? Ethem Baykal kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.

Ethem Baykal kimdir? Ethem Baykal nereli ve kaç yaşındadır? sorularının cevabı merak ediliyor. Ethem Baykal’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Ethem Baykal kimdir? Ethem Baykal kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Ethem Baykal’ın biyografisini haberimizde derledik…

Ethem Baykal’ın hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Ethem Baykal kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar…

Ethem Baykal Kimdir?

Ethem Baykal, 15 Mart 1960 tarihinde Adana’nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu Makine Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Daha sonra 1983 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İdari Bilimler Yüksek Lisans programını tamamladı ve aynı dönemlerde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de yine dereceyle mezun oldu.

1989 yılından bu yana Baykal Hukuk Bürosu’nda Ticaret, İdare, Enerji ve Ceza Hukuku uzmanlık alanında serbest avukat olarak çalıştı. Ayrıca biri Ultrasonik Endüstriyel Otomasyon, diğeri Makine İmalatı ve Elektronik alanında olmak üzere iki ayrı firmanın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak sanayicilik faaliyetlerini sürdürdü. Gençliğinden bu yana birçok sivil toplum kuruluşunda, yönetici, üye ve gönüllü olarak yer aldı; topluma fayda sağlayan projeleri destekledi. Hukukçu ve iş insanı olarak ülkemizin işsizlik, yoksullaşma, eğitimde ve girişimcilikte fırsat eşitliği gibi sorunlarına çözüm önerileri sunan bilimsel ve mesleki raporların hazırlanmasında yer aldı.

Siyasi hayatı boyunca Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katıldı.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Zerrin Ubay kimdir? Zerrin Ubay kaç yaşında, nerelidir? Yemekteyiz Zerrin Ubay ne iş yapıyor? - HY Gazete

2015 yılından bu yana Sayın Genel Başkan ile birlikte İYİ Parti kuruluşunda kurucu olarak yer aldı. Halihazırda İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri