Erol Karapınar kimdir? İYİ Parti İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Erol Karapınar kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Erol Karapınar kimdir? İYİ Parti İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Erol Karapınar kimdir?

İYİ PARTİ İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ADAYI KİM?

İYİ Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Erol Karapınar oldu.

EROL KARAPINAR KİMDİR?

1981 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Erol Karapınar liseye kadar olan eğitimini Erzurum’da tamamladı.

Ardından üniversite eğitimi için Ankara’ya gitti. Gazi Universitesi İşletme Bölümü mezunudur.

ABD’de eğitimine devam etti.

ABD’deGergia Tech Üniversitesinde İngilizce Eğitimi ve Southern Polytechnic Devlet (Kennesaw State University) Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans Eğitimini (MBA) tamamaladı.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Angelina Jolie'nin babası kimdir? - Haberler

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi