Emekliye zam var mı? Emekliye zam yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek üzerinden emeklilere mesaj verdi!

Partisinin Batman mitinginde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le ilgili dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek üzerinden emekliye mesajlar verdi. Peki, Emekliye zam var mı? Emekliye zam yapılacak mı?

EMEKLİYE ZAM VAR MI?

Erdoğan açıklamasında “Ekonomimizde güçlü bir kadro kurduk. Batman’ın evladı olan Hazine Bakanımız olan Mehmet Şimşek’e tam itimadım var. Emeklilerin sıkıntılarının farkındayız. Samimiyetimizi attığımız adımlarla ortaya koyduk. Bir defaya mahsus 5’er bin liralık ödeme yaptık. Maaşlara yüzde 50 oranında zam yaptık. Bizim getirdiğimiz bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik. Banka promosyonlarını güncellenmesini sağladık. Kamu bankalarımız 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak. Ücretsiz doğal gaz desteğimiz nisan ayından veri devam ediyor. Yükümüz azaldıkça bütçede elimiz rahatlayacak” dedi.

Emir Ceran

Gündem Yaşam Politika Ekonomi Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Suudi Arabistan Atatürk olayı nedir? Suudi Arabistan'da ne oldu? Süper Kupa krizi hakkında merak edilenler!

Yorum yapın