Datça’da sular ne zaman gelecek? Datça’da su kesintisi ne zaman bitecek?

Datça‘da sular ne zaman gelecek? Datça‘da su kesintisi ne zaman bitecek? soruları gündeme geliyor. Ülke genelinde etkili olan ve “El Nino” olarak tabir edilen kavurucu sıcakları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Datça‘da sular ne zaman gelecek ve Datça‘da su kesintisi ne zaman bitecek araştırılıyor. Datça‘da sular ne zaman gelecek? Datça‘da su kesintisi ne zaman bitecek? Detaylar haberimizdedir…

Turizmin kalbinin attığı Muğla’nın Datça ilçesi ve Antalya’nın Kaş ilçesinde elektrik ve su kesintileri halkı canından bezdirdi. Bölgede tatilcilerin nüfusunun 10 kat artırması ve sıcak havaların etkisiyle vatandaşların serinlemek için kullandıkları klimalar, enerji hatlarında kısa devrelere neden oldu. Gün içerisinde sık sık elektrik kesintisi yaşanan Datça adeta karanlığa büründü.

Datça’da, nüfusla birlikte sıcaklar da artınca vatandaşlar evlere kapandı. Sıcaklar sebebiyle evlerde kalan vatandaşlar ise serinlenmek için klimaları kullanırken, oluşan yoğunluk sebebiyle enerji hatlarında kısa devreler meydana geldi. Gün içerisinde birçok kez elektrik kesintisi meydana gelirken, yaşanan su kesintileri de sıkıntıları ikiye katladı.

MUSKİ SU KESINTISI İÇİN TIKLAYINIZ

Gelen tepkilerin ardından Datça Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklama şöyle;

Su kesintisi duyuruları için tıklayın.
Elektrik kesintisi duyuruları için tıklayın.
Haberler.com / Sena Demiröz – Gündem

Datça Muğla Gündem Güncel Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Saadet Partisi Ünye adayı Muhammed Samed Lacivert kimdir? 2024 Saadet Partisi Ordu Ünye belediye başkan adayı kim oldu?

Yorum yapın