Cumhurbaşkanlığı 2024 Yıllık Programı, Resmi Gazete’de yayımlandı! 724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme!

Resmi Gazete 26 Ekim atama kararları yayınlandı mı sorusu gündeme geliyor. 26 Ekim 2023 tarihli Resmi Gazete bugünün kararlarında neler var? gündeme geliyor. 26 Ekim 2023 günü yayımlanan Resmi Gazete’de, günün ilanlarını ve alınan kararların detaylarını görüntülemek için PDF halini indirme seçeneği de bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı “2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı 2024 Yıllık Programı, Resmi Gazete’de yayımlandı! 724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Detaylar haberimizdedir…

RESMİ GAZETE BUGÜNÜN KARARLARI NELER? PERŞEMBE CUMHURBAŞKANI KARARLARI

NTV’nin haberine göre, programda para politikası ve enflasyon başlığı altında yeni tedbirlere yer verilirken, enflasyonu artıran tüketim artışlarını önleyecek uygulamalar hayata geçirilecek. Bu amaçla öncelikle kredi kartıyla alışverişte ve nakit çekiminde taksit sayısı için ilave önlem alınacak.

KONUT FİYATLARI VE BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ

  • Kira ve konut fiyat gelişmeleri dikkate alınarak konut arzı hızla artırılacak.
  • Depremin konut stokuna etkisini telafi için yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek.
  • Konut ve iş yeri kiraları ile ikinci el araç satışları için dijital kayıt sistemi kurulacak.
  • Kamuya taşıt alımında yerli üretim ve çevreci araçlara öncelik verilecek.
  • Bu amaçla Togg ile yapılan protokol kapsamında alınan araçlar kamu kurumlarına tahsis edilecek.
  • 25 yaş altındaki üniversite öğrencilerinin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olmasını sağlayacak teşvikler geliştirilecek.

Gündem Politika Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Alanya'da yangın son durum nedir? Alanya'da yangın söndürüldü mü? Alanya'da yangın nerede çıktı?

Yorum yapın