Çiftçilere 5000 lira verilecek mi? Çiftçilere 5000 TL destek ödemesi ne zaman, başladı mı, koşullar neler?

Bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne üye vatandaşların emekli ikramiye konusu ele alınacak. Çiftçilerin gündeminde ise “Çiftçilere 5000 lira verilecek mi? Çiftçilere 5000 TL destek ödemesi ne zaman, başladı mı, koşullar neler?” Soruları yer alıyor. Detaylar haberimizdedir…

ÇİFTÇİLERE 5000 LİRA VERİLECEK Mİ?

Çalışmayan emeklilere sağlanan 5000 TL emekli ikramiyesi, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi bulunan bireyler için geçerli olmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyesi alamayan ÇKS üyesi vatandaşlar için ek bir düzenleme yapılması talimatını verdi. Bu ek düzenleme konusu, kabine toplantısında ele alınacak. Toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Haberle ilgili son gelişmeler geldikçe bilgiler güncellenecektir.

ÇİFTÇİLERE 5000 TL DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN, BAŞLADI MI, KOŞULLAR NELER?

Geçimini çiftçilikle sağlayan emeklilerin konusu da merak edilirken bu konuyla ilgili detaylarda belli oldu. Eğer emekli olan çiftçiler herhangi bir ziraat odasına kaydı varsa yada ÇKS belgesi mevcutsa bu ikramiyeden yararlanamayacak. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar bu konu hakkında emekli çiftçilerimiz 5 bin lira ikramiyeden mahrum edilmemelidir dedi.

Serhıldan Hülakü

Tarım Gündem Finans Yaşam Ekonomi Haberler

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Ebebek katılım endeksine uygun mu? Ebebek katılım endeksi nedir?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri