Cemal Doğan kimdir? İYİ Parti İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan adayı Cemal Doğan kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Cemal Doğan kimdir? İYİ Parti İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan adayı Cemal Doğan kimdir?

İYİ PARTİ İSTANBUL SANCAKTEPE ADAYI KİM?

İYİ Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Cemal Doğan oldu.

CEMAL DOĞAN KİMDİR?

1974 Muş-Varto doğumlu olan Cemal Doğan ilk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümününden mezun oldu.

İŞ YAŞAMI

1999 depremi sonrasında Prof. Dr. Kaya Özgen ile bina güçlendirmeleri ve Deprem Güvenliği üzerine çalışmalarda bulunan Cemal Doğan, daha sonra Mersin Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2002-2011 yılları arasında Nuh Çimento – Nuh Beton grubunda Avrupa Bölge Müdürlüğünde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Özyurt A.Ş.’de Hazır Beton Tesisi İşletme Müdürü olarak yöneticilik yaptı. Özel sektör yöneticilik döneminde; TOKİ Konutları, KİPTAŞ Konutları, Metro İnşaatları, AVM vb. büyük ölçekli işlerde hizmet verdi.

Özel sektörde yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında CMD Mühendislik Proje İnş. San. Tic. Ltd. Şti.’yi kurarak sektörde önemli projelere imza attı. Kentsel Dönüşüm alanında kendi projesi olan “İstanbul Konutları” ile Kartal’da yerinde dönüşüm hizmeti verdi.

Ülkenin tanınmış gruplarından OYAK Grubu, Rönesans A.Ş., Artaş A.Ş. (Avrupa Konutları), NEF Grubu, Fer-Yapı, Sera Yapı, İŞGYO’nun Toplu Konut projelerine taşeron hizmeti ve Hazır Beton sektöründedanışmanlık hizmeti verdi.

STK ÇALIŞMALARI

Sivil Toplum çalışmalarını önemseyen Cemal Doğan meslek örgütlerinin yanısıra yerel sivil toplum kurumlarında da çalışmalarda bulundu. İnşaat Mühendisleri Odası Üyesi olan Cemal Doğan ayrıca Bakırköy İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Başakşehir İş İnsanları Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu. Cemal doğan halen Muş Federasyonu Başkan Vekili olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Güldür Güldür Show yok mu? Güldür Güldür Show neden yok? Bugün Güldür Güldür Show yeni bölüm yayınlanacak mı?

SİYASİ YAŞAMI

CHP Başakşehir mahalle örgütlerinde çalışarak siyasete başlayan Cemal Doğan, Örgütten sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2014-2019 yılları arasında CHP Başakşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Meclis Üyeliği döneminde CHP Grubu adına Plan- Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonunda görev aldı.

2019 Yerel Seçimlerinde İzmir Çiğli’de Belediye Başkan Aday Adayı olan Cemal Doğan, 2023 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

SOSYAL YAŞAMI

Gençliinde profesyonel olarak Judo sporu ile ilgilendi. 5 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye 2.’liği, 2 Türkiye 3.’lüğü kazandı. Öğretmenlik yapan Serpil Doğan ile evli olan Cemal Doğan, 2 kız 1 erkek evlat sahibidir.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Kardeşlerim bugün var mı? 21 Ekim bu akşam Kardeşlerim yeni bölümü var mı?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi