Canan Dağdeviren kimdir? Canan Dağdeviren nereli ve kaç yaşındadır?

Canan Dağdeviren’in hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Canan Dağdeviren kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar…

Canan Dağdeviren kimdir? Canan Dağdeviren nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Canan Dağdeviren’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Canan Dağdeviren kimdir? Canan Dağdeviren kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Canan Dağdeviren’in biyografisini haberimizde derledik…

Canan Dağdeviren Kimdir?

1985 İstanbul doğumlu olan Dr. Canan Dağdeviren, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 2007 yılında mezun olduktan sonra, 2009 yılında Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programında yüksek lisans derecesi aldı.

University of Illinois’da (ABD) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde 2014 yılında doktora derecesine sahip oldu. Doktora süresince fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne giyilebilir elektronik aletler üzerine çalışmalar yaptı.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Media Lab’da çalışmalarını sürdürmeye devam eden Dr. Dağdeviren’in Harvard Üniversitesi’nde ise genç akademi üyeliği bulunmaktadır.

Farklı disiplinleri buluşturan icatlarıyla daha 30 yaşına gelmeden medikal teknoloji alanında dünyada önemli bir isim olarak gösterilmeye başlanan Dr. Dağdeviren, 18 Eylül 2019 tarihinden bu yana Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğini sürdürmektedir.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Yahya Sinvar Kimdir? Yahya Sinvar Nereli Ve Kaç Yaşında?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri