Bergen kimdir? Bergen nasıl öldü? Bergen kaç yaşında öldü? Bergen’e kim kezzapla saldırdı? Bergen nereli? Bergen’in asıl adı nedir?
Haber albümü için resme tıklayın

Bergen kimdir? Bergen nasıl öldü? Bergen kaç yaşında öldü? Bergen’e kim kezzapla saldırdı? Bergen nereli? Bergen’in asıl adı nedir?

BERGEN KİMDİR?

Belgin Sarılmışer, sahne adıyla Bergen olarak bilinen bir Türk arabesk-fantezi şarkıcısı ve oyuncusudur. 15 Temmuz 1959’da Mersin’de doğdu ve 14 Ağustos 1989’da Adana’da vefat etti. Bergen, 1982-1989 yılları arasında 5 plak, 8 albüm ve 129 şarkı ile müziğe katkıda bulunmuştur. Ayrıca “Arabesk’in Kraliçesi” olarak anılan Bergen, 1986 yapımı “Acıların Kadını” adlı filmde Ülkü Erkakalın tarafından yönetilen ve Yalçın Gülhan ile Asuman Arsan’ın rol aldığı filmde oynamıştır.

Bergen’in hayatı, maalesef şiddet ve travmalarla dolu bir dönemi içermiştir. Kendisine sürekli şiddet uygulayan eşi Halis Serbest tarafından 1982’de nitrik asitli bir saldırıya uğramış ve sağ gözünü kaybetmiştir. 1987’de ise Adana’daki bir bıçaklı saldırıdan yaralı olarak kurtulmuştur. 1989 yılında boşandığı eşi Halis Serbest tarafından silahla vurularak öldürülmüş ve Mersin Şehir Mezarlığına defnedilmiştir. Bergen, Türkiye’de kadına karşı şiddetin sembol isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Müzik kariyerine başlamadan önce Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano eğitimi almış, ancak maddi sıkıntılar nedeniyle okulu yarıda bırakmıştır. İlk sahne deneyimini Feyman Gece Kulübü’nde yaşamış ve ardından Adana’da sahne almıştır. Müziğe olan yeteneği onu sahneye taşımış ve “Bergen” sahne adını kullanmıştır. Bergen’in hayatı, sanat kariyeri ve kişisel zorluklarıyla dikkat çeken bir hikayeye sahiptir.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Rüçhan Adlı Kimdir? Rüçhan Adlı Nereli? Rüçhan Adlı Ne Zaman Öldü?

Yorum yapın

Sponsor Bağlantılar ; Çanakkale Haberleri nasilkullanir.com dizi kıyafetleri 3 sayfa haberleri