Benjamin Mendy Kimdir? Benjamin Mendy Nereli ve Kaç Yaşında?

Benjamin Mendy Kimdir? Benjamin Mendy Nereli ve Kaç Yaşında? sorularının cevapları vatandaşlar tarafından merak edildi. İlgili içeriği haberimizde derledik.

Benjamin Mendy Kimdir? Benjamin Mendy Nereli ve Kaç Yaşında? sorularının cevapları vatandaşlar tarafından merak edildi. İlgili içeriği haberimizde derledik.

Benjamin Mendy Kimdir?

Benjamin Mendy, tam adıyla Benjamin Mendy Nze, Fransız profesyonel bir futbolcudur. 17 Temmuz 1994 tarihinde Senegal asıllı bir ailenin çocuğu olarak Fransa’nın Longjumeau şehrinde doğmuştur.

Futbol kariyerine 2007 yılında Le Havre’nin altyapısında başlamıştır. Defansif bir sol bek olan Mendy, hızlı ve atletik yapısıyla dikkat çekmiştir. 2011 yılında Le Havre’de profesyonel sözleşme imzaladıktan sonra, futbol yeteneği daha da gelişmiştir.

2013 yılında Marsilya’ya transfer olmuş ve bu kulüpte önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Marsilya’da oynadığı dönemde sağlam defansif performansı ve hücum katkısı ile takımının başarısında etkili olmuştur.

Sonraki durağı 2016 yılında İngiliz kulübü Manchester City olmuştur. Manchester City’ye transfer olduğunda dünya çapında tanınmaya başlamış ve kariyerinin en başarılı dönemlerinden birini yaşamıştır. Pep Guardiola’nın yönetiminde, City ile İngiliz Premier League şampiyonlukları ve diğer kupa zaferleri elde etmiştir.

Mendy, hücum gücüne ek olarak defansif becerileri ve etkili kısa ve uzun pasları ile tanınmaktadır. Ayrıca, hızı ve dayanıklılığı sayesinde sol bek mevkisinde hem savunmada hem de hücumda etkili bir oyuncu olmuştur.

Haber Merkezi / www.gazeteilksayfa.com

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi mi ?  Furkan Erdoğan kimdir? Furkan Erdoğan nereli ve kaç yaşındadır?

Yorum yapın

izmirsaglikmesleklisesi.com 1xbet giriş Levabet Bet10bet https://mvbcasino.com/
Çanakkale Haberleri