Atilla Avlayıcı kimdir? İYİ Parti Aydın Didim Belediye Başkan adayı Atilla Avlayıcı kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Atilla Avlayıcı kimdir? İYİ Parti Aydın Didim Belediye Başkan adayı Atilla Avlayıcı kimdir?

İYİ PARTİ AYDIN DİDİM ADAYI KİM?

İYİ Parti Didim Belediye Başkan Adayı Atilla Avlayıcı oldu.

ATİLLA AVLAYICI KİMDİR?

Atilla Avlayıcı 26 Kasım 1971 de Ankara’da dünyaya gelmiş olup Denizlilidir. Babasının memur olması sebebi ile ilk ve orta eğitimini farklı illerde tamamladıktan sonra liseyi memleketi Denizlide tamamlamış olup ; Üniversite eğitimini 1995 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite mezuniyeti sonrası Aydın ili Didim ilçesine yerleşmiş olan Atilla Avlayıcı, aile şirketi ile birlikte ticarete atılmış olup aynı zamanda mesleğini de icra etmiştir. Didimde hayata geçirmiş olduğu kaya ve zemin laboratuvarında iç kalite tetikçi ve Denetçi Mühendis olarak çalışmalar yürütmüştür. Bunların yazısına Türk Dünyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aydın şubesi 2. Başkanlığı görevini de yürütmüş olan Atilla Avlayıci evli ve 2 çocuk babasıdır.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Beşiktaş - Trabzonspor maçı ne zaman oynanacak? Maçın hakemi kim oldu?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi