Ali Kartal kimdir? İYİ Parti Antalya Akseki Belediye Başkan adayı Ali Kartal kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Ali Kartal kimdir? İYİ Parti Antalya Akseki Belediye Başkan adayı Ali Kartal kimdir?

İYİ PARTİ ANTALYA AKSEKİ ADAYI KİM?

İYİ Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Ali Kartal oldu.

ALİ KARTAL KİMDİR?

1966 yılında Antalya’nın Akseki ilçesine bağlı Taşlıca Köyü’nde doğdu.

İlkokulu aynı köyde okuduktan sonra yatılı okul sınavlarını kazanarak orta ve lise öğrenimini Aksu Öğretmen Lisesi’nde yatılı okuyarak tamamladı.

Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi bölümünden mezuniyeti sonrası sınıf öğretmeni olarak atandı.

Ülkemizin çeşitli yörelerinde öğretmen ve müdürlük yaparak 33 yıl eğitim camiasına büyük hizmetlerde bulundu.

2022 yılı 31 Ekiminde yapılan 2. olağan ilçe kongresinde İyi Parti İlçe Başkanı olarak seçildi.

Halen Akseki İyi Parti İlçe Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Yıl sonu TÜFE beklentisi ne kadar? Yıl sonu TÜFE beklentisi açıklandı mı, yüzde kaç oldu?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

Yorum yapın

en iyi