Ağrı Valisi Muıstafa Koç kimdir? Ağrı Valisi Muıstafa Koç nereli ve kaç yaşında

Ağrı Valisi Muıstafa Koç kimdir? Ağrı Valisi Muıstafa Koç nereli ve kaç yaşında

Muıstafa Koç kimdir? Muıstafa Koç nereli ve kaç yaşındadır? sorularının cevabı merak ediliyor. Muıstafa Koç’un kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Muıstafa Koç kimdir? Muıstafa Koç kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Muıstafa Koç’un biyografisini haberimizde derledik…

Muıstafa Koç’un hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Muıstafa Koç kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar…

Muıstafa Koç Kimdir?

1976 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Adana – İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyü’nde, lise öğrenimini ise Rize’de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Siirt İline Kaymakam Adayı olarak atandı.

Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı – Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı, Kütahya – Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye – Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayınlanan 2022/209 sayılı Valiler kararnamesiyle Kağıthane Kaymakamlığından Niğde Valiliğine atanan İlimiz Valisi Sayın Mustafa KOÇ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 18 Mayıs 2022 tarihinde Niğde’de göreve başlayan Koç, 2023 Ağustos kararnamesin ile birlikte Ağrı Valisi olarak atandı.

Dikkatini Çekmedi mi ?  Emel Sayın Kimdir? Emel Sayın Biyografisi ve Hayatı - HY Gazete

Yorum yapın

en iyi