2024 DGS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? DGS ne zaman, sınav ücreti ne kadar?

DGS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? DGS ne zaman, sınav ücreti ne kadar? DGS (Dikey Geçiş Sınavı) başvurularının ne zaman başlayacağı ve sınav ücretinin ne kadar olacağı hakkında bilgi arayışı devam ediyor. DGS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? DGS ne zaman, sınav ücreti ne kadar?

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

DGS başvuru işlemleri 10-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak. Bu tarihler arasında başvurusunu yapmak isteyen adaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesinden gerekli bilgilere ve başvuru işlemlerine erişebilirler.

DGS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS başvuru ücreti henüz belli olmadı. Geçen yılın başvuru ücreti 270 TL olarak açıklanmıştı. Bu yılın yeni ücreti ÖSYM tarafından açıklandığında haberlere yansıtılacak. DGS başvuru ücreti, kılavuz yayımlandığında kesinlik kazanacak ve adaylar tarafından öğrenilebilecek.

DGS Başvuru Tarihi ve Sınav Ücreti Bilgilendirmesi

DGS’YE KİMLER BAŞVURABİLİR?

DGS’ye başvurabilmek için ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan her aday başvurabilir. Bu kapsamda, ön lisans diplomasına sahip olanlar ve son sınıfta olup da mezuniyet için gerekli şartları tamamlayanlar, Dikey Geçiş Sınavı’na başvurabilirler. Bu adaylar, lisans eğitimine geçiş yapmak için DGS’ye girmek isteyebilirler.

DGS Başvuru Tarihi ve Sınav Ücreti Bilgilendirmesi

DGS NE ZAMAN?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı), 30 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak. Sınavın ardından adaylar, 14 Ağustos 2024 tarihinde DGS sonuçlarını öğrenebilecekler. Bu tarihler adaylar için önemli, çünkü sınavın sonucunu ve başarı durumlarını öğrenerek lisans eğitimleri için gerekli adımları atmaya başlayabilirler.

ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı Ösym Dgs Gündem Eğitim Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Galatasaray, Fenerbahçe maçını kazanırsa şampiyon mu, şampiyonluğu garantiliyor mu?

Yorum yapın