Meteoroloji’den hangi şehirlere kar uyarısı geldi? #10052 Sağanak ve kar uyarısı hangi iller için yapıldı?

Yağışlı ve soğuk hava tüm yurdu etkisi altına alırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son hava tahmin raporunu yayınladı. Meteoroloji’nin raporunda kar ve sağanak yağış görülecek şehirlere yer verildi. Peki, Meteoroloji’den hangi şehirlere kar uyarısı geldi? Sağanak ve kar uyarısı hangi iller için yapıldı?

METEOROLOJİ AÇIKLAMA YAPTI MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Güney Ege kıyıları, Akdeniz, İç Anadolu (Çankırı hariç), Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Bolu, Düzce, Zonguldak, Tokat ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı, Sivas, Ordu, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman ile Diyarbakır’ın doğu, Erzurum’un batı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batıdan, Marmara’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den hangi şehirlere kar uyarısı geldi? Sağanak ve kar uyarısı hangi iller için yapıldı?

METEOROLOJİ HANGİ İLLER İÇİN UYARI YAPTI?

Meteoroloji’nin sarı uyarı yaptığı iller şu şekilde: Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sağanak Yağmur Hava Durumu 3.Sayfa Gündem Yaşam Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  İSTİNYE PARK AVM'DE YANGIN! İstinye Park'ta neden yangın çıktı, son durum nedir?

Yorum yapın