MEB 2024 ÖĞRETMEN ATAMALARI | Öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı açıklandı mı? Öğretmen atama takvimi kaçta belli olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen kadro ve branş dağılımını bugün açıklayacak. Kaç bin atama yapılacağına dair bilgilerin de paylaşılması bekleniyor. Öğretmen adayları, atama takvimini ve kadro dağılımını merakla bekliyor. MEB 2024 ÖĞRETMEN ATAMALARI | Öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı açıklandı mı? Öğretmen atama takvimi kaçta belli olacak?

ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin, “Atama sayılarını Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız” dedi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü nedeniyle Meclis Tören Salonu’nda verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müfredatla ilgili yapılan çalışmalara ilişkin bir soruyu cevaplayan Tekin, Talim ve Terbiye Kurulunun ön incelemeleri yaptığını; süreç biter bitmez askıya çıkarılacağını belirtti.

Bakan Tekin, öğretmen atama rakamlarına ilişkin bir başka soruya ise “Öğretmen atama sayılarını Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız” cevabını verdi.

ÖĞRETMEN KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğretmen kadro ve branş dağılımı atama takvimi henüz açıklanmadı.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Gündem Eğitim Haberler

Dikkatini Çekmedi mi ?  Yıldız Tilbe'nin dişleri neden yok? Yıldız Tilbe'in dişsiz pozu olay oldu!

Yorum yapın